Długość trasy –  28 km

Początek trasy na wysokości salonu Olympic Sport, skręt w  ulicę Raginisa
.

Żwirownia Ogrodniczki
  5 km – znajduje się tam wyciąg narciarski oraz zalane żwirowiska które latem oblegane są przez miłośników kąpieli .Dzięki sporej ilości wzniesień oraz podjazdów o różnym stopniu nachylenia okolica nadaje się świetnie do treningów jazdy rowerem górskim.

Osada Krasne
– 6,7 km – po lewej pozostałości starego młyna; z prawej – stawy hodowlane.

Rezerwat Krasne
– 7,2 km – fragment Puszczy Knyszyńskiej prezentujący fragment dobrze zachowanych borów mieszanych, częste miejsce wypraw na grzyby.

Supraśl
– 9 km – dojeżdżamy do skrzyżowania. Skręcamy  w prawo w kierunku centrum, potem w lewo na rynek, w drogę naprzeciwko kościoła. Mijamy pałac Bucholtzów , mieści się tam liceum plastyczne, i jedziemy prosto do starego mostka. Docieramy do trasy prowadzącej pomiędzy korytem rzeki Supraśli i jej starorzeczami do małej tamy.

Mała tama
14,2 km –Przechodzimy na drugi brzeg i przez łąkę i las docieramy do leśnej drogi. Skręcamy w prawo i po mniej więcej 100 m odnajdujemy początek zielonego szlaku, który zaprowadzi nas do arboretum.

Szkółka leśna
– 18,3 km – po drodze z prawej strony. Teren wokół jest ostoją zwierzyny. Zazwyczaj można natknąć się tutaj na przebiegające przez drogę jelenie lub sarny.   

Skrzyżowanie leśnych dróg
– 19,2 km – znajdują się tu krzyż, stary pomnikowy dąb oraz posągi upamiętniające powstanie styczniowe z 1863 roku. Skręcamy w prawo – tak jak pokazuje zielony szlak.

Surażkowo
– 22 km – w okolicy wsi rezerwat leśno-torfowiskowy.

Łaźnie
– 23,9 km – zabytkowy most na rzece Sokoła.

Kopna Góra
– arboretum 27,8 km –oryginalny ogród dendrologiczny z 1988 roku. Obejmuje obszar 26 ha. Możemy tu około 500 gatunków roślin w  tym większość charakterystycznych dla Puszczy Knyszyńskiej typów lasu.