Strona olympicsport.pl korzysta z technologii, która uzyskuje informacje z komputera bądź innego urządzenia osoby odwiedzającej podłączonego do sieci (między innymi z plików cookie). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową olympicsport.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej w naszej polityce prywatności » .

Zamknij

Pomoc

Na rynku dostępnych jest dziś całe mnóstwo rozmaitych modeli i rodzajów rowerów. Chociaż niektórym może być trudno wybrać wśród nich bicykl idealny do swoich potrzeb, to taka sytuacja ma niewątpliwie wiele pozytywnych stron – każdy z nas, niezależnie od swoich oczekiwań względem roweru i tego, do jakich celów będzie go używać znajdzie jednoślad dla siebie.

Nawet ci, którzy nie do końca wiedzą, na co zwracać uwagę przy jego zakupie, na pewno świetnie poradzą sobie z tym zadaniem, jeśli tylko zastosują się do kilku prostych w gruncie rzeczy wskazówek.

Pierwszym i niewątpliwie najważniejszym czynnikiem, jaki powinien kierować nami przy wyborze roweru dla siebie jest na pewno zastosowanie, do jakiego używać będziemy naszego jednośladu. Jeszcze przed odwiedzeniem salonu rowerowego powinniśmy przemyśleć sprawę i zastanowić się nad tym, gdzie najczęściej będziemy jeździć.

Osoby, które rower planują używać przede wszystkim do dojazdów do pracy czy sklepu, na pewno najbardziej zadowolone będą z zakupu roweru miejskiego, w tym nadal popularnych holendrów. Ich największą zaletą jest niewątpliwie wygoda – są one wszak zaprojektowane tak, by jeżdżąc na nich przyjmować najbardziej optymalną pozycję z wyprostowanymi plecami. Pomaga w tym odpowiednia geometria ramy – w przypadku rowerów typu damka ułatwiająca także wsiadanie na rower – oraz kształt specjalnie giętej kierownicy typu jaskółka, który nie wymaga od nas nachylania się.

Rowery miejskie, pomimo wielu swoich zalet, nie najlepiej sprawdzą się jednak podczas wypadów za miasto. Jeśli więc roweru zamierzamy używać w celach rekreacyjnych bądź sportowych, na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zakup roweru górskiego, crossowego bądź trekkingowego. Dla tych z kolei, którzy po bezdrożach czy leśnych ścieżkach lubią pojeździć szybko i ostro dobrym wyborem będą coraz popularniejsze 29ery, czyli górale, jak sama nazwa wskazuje o 29calowych kołach lub rowery przełajowe.

Oprócz tego, istnieje wiele sportowych jednośladów, które przeznaczone są do mniej lub bardziej wyczynowego uprawiania rozmaitych dyscyplin.Miłośnicy wykonywania ewolucji i tricków zadowoleni będą z rowerów trialowych czy BMX-ów, natomiast w wyścigach najlepiej sprawdzą się rowery szosowe.

Ceny rowerów sportowych nie są najniższe, jednak pamiętać musimy, że produkowane są one z użyciem wyłącznie najwyższej jakości podzespołów, gwarantujących dużą wytrzymałość i ułatwiających szybką bądź niebezpieczną jazdę.


Godziny otwarcia Salonu i serwisu:

Godziny otwarcia

Poniedziałek –Piątek  8-18

Sobota 9-15